Choď na obsah Choď na menu
 


FK Plus 5-6 Skackavá

27. 10. 2015

V sobotu sme sa za pekného slnečného počasia (neobvyklé, k vzhľadom k ostatným dňom, ale aj hodinám), nastúpili proti lídrovi a nezdolanému celku tabuľky, Skackavá.

Pred zápasom prichádzala jedna správa za druhou, kto a prečo bude chýbať. Nakoniec sme sa zišli v presnom počte 4+1. Základná a jediná zostava celého zápasu tak bola: v bráne Vraťo, v obrane Momo s Ivom M., a pred nimi len trošku vysunutý Štuby a pred ním iba o chlp vpredu Ivo K.Do zápasu sme nastupovali odhodlaní brániť koľko sa bude dať a nedostať riadnu kefu.

Prvý polčas sme bránili, a dostupovali k súperovi na 110%. Vždy keď sa dalo sme zaútočili, ale vždy najviac v dvoch, aby nám vzadu nevznikla diera. Takto organizovane sme ani nevedeli ako a po dvoch góloch Iva a dvoch ešte od Iva sme vyhrávali v polčase 4-0 (a to ešte Ivo M. netrafil prázdnu bránu, resp. trafil len tyčku).

V polčase sme si vyjadrovali vzájomnú podporu, pokračovať v nastolenej hre, udržať výsledok na našej strane. Do polky polčasu sa nám to aj darilo, síce sa naše čoraz menej časté protiútoky nedarilo zakončiť optimálne, náskok sme si držali. Následne sme ale inkasovali, 4-1. Za pár okamihov sme si zobrali time-out, aby sme sa rozdýchali. Skackavá sa rozhodla hrať power-play. Vtedy sa začal pre nás poriadny kolotoč. Behali sme sem a tam, dostupovali tak rýchlo ako sa dalo. Bohužiaľ dva rýchle góly za sebou znamenali rozdiel len jediného gólu. Nedostávali sme sa ani k najmenšiemu priestoru, aby sme mohli loptu prekopnúť do prázdnej súperovej brány. Navyše sme spravili penaltu, ktorá znamenala vyrovnanie na 4-4. Skackavej to však nestačilo, cítiac, že melieme z posledného hrala power-play ďalej. Následne sa ich power-play skončilo, keď sme inkasovali piaty kúsok. Ako keby toho nebolo málo dostali sme aj šiesty, 4-6. V poslednej minúte sme sa po faule na rozbehnutého Vraťa dostali do súperovej šestky a po dvoch žrdiach od Iva Kováča, ktorý takto odmietol ponuku na hetrik, dostrelil loptu do siete Skackavej Ivo Majer. Zápas sme tak po najodhodlanejšom výkone tejto sezóny (hádam aj histórie FK Plus) prehrali 5-6.

Strata bodov zamrzí, za našu snahu a bojovný výkon sme si hádam aj ten jeden bodík zaslúžili.