Choď na obsah Choď na menu
 


FK Plus 4-3 Arsenal

14. 9. 2015

V sobotu 12.9. s úderom druhej hodiny poobede bol naplánovaný výkop s jedným z najúspešnejších ostrovných celkov Európy.

Nakoľko súboj sa odohrával v čase Radvanského jarmoku (burčiaku a medoviny bolo požehnane, pozn.), niektorých hráčov to výrazne ovplyvnilo. Navyše za svoj materský klub nemohol nastúpiť Mesut. 

Od úvodného hvizdu píšťalky sme zobrali iniciatívu na naše kopačky. Hádam z prvej vážnej akcie skóroval Štuby, 1-0. Za krátku chvíľu dostal práve Štuby na dva krát loptu k Ivovi M. a ten sa z 30 čísiel nemýlil a nekompromisnou bombou nedal súperovmu brankárovi šancu. Potom nasledovala len plejáda zahodených šancí na našej strane. Nasledovala hluchá fáza zápasu, ktorú "okorenil" len okolo letiaci vták. Za spomenutie ešte určite stojí žltá karta pre súperovho hráča za "nadávky". 
Druhý polčas sa začal podobne ako prvý. Štuby upratal loptu do brány Arsenalu. Potom sme pokračovali v zahadzovaní šancí. A súper nás za to dva krát potrestal a bola z toho dráma, keď razom bolo 3-2. Našťastie na dva krát sa podarilo skórovať Ivovi Kováčovi a poslal nás do dvojgólového trháku. Potom sa hra ale neupokojila, skôr naopak. Vraťo v bráne dostal za "odvrávanie rozhodcovi" žltú. Následny nepriamy kop Arsenal nevyužil. Pár minút pred koncom sa súperovi podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale to sme si už ustrážili a pripísali druhé víťazstvo v sezóne.