Choď na obsah Choď na menu
 


História FK Plus

Prvé zmienky o založení futbalového klubu započali v mestskej časti Uhlisko v Banskej Bystrici niekedy na jar 2009. Pár chalanov, ktorí chodievali hrať na miestne školské futbalové ihrisko, sa rozhodlo vstúpiť do mestskej miniligi.

Sezóna 2009/10

Formovanie tímu sa však rodilo ťažšie, ako sa očakávalo. Veľká skupina chalanov, tesne pred tým ako išlo do tuhého zutekala. Našťastie aj za pomoci nájdenia vedúceho Jančiho Cimermana, sme zozbierali spolu desať hráčov na začatie historicky prvého kroku FK Plus. Janči nám zaobstaral dresy, ale hlavne všetko za nás povybavoval, bol na konferencii, na zväze a robil všetko okolo klubu. Názov sa nerodil ľahko, najviac rezonovali názvy "Kings Uhlisko" alebo "Knights Uhlisko", čo ale veľká skupina nechcela. Nakoniec sme na názov prišli pred Jančiho kuchyňou (dnes už prerobenou, pozn.), keď sme len tak sedeli a užívali si letný večer. Zahľadeli sme sa na firmu cez ulicu (dnes tam sídli Samoška, pozn.) a hneď sme vedeli, že sme vybrali správne, FK Plus.

retro-dresy.jpg

Pred prvým zápasom v štvrtej bystrickej lige sme mali teda všetko. Dresy, lopty, názov a hlavne hráčov. Na súpisku sa dostalo týchto 10 mien: Ján Cimerman (vedúci), Roman Cimerman, Tomáš Snopko, Marek Krnáč, Marek Miklas, Andrej Bíreš, Pavel Štěpán, Dušan Čunderlík, Filip Šabo a Martin Hodál.

dsc00875.jpg

Po prvých neúspešných zápasoch sme sa rozrástli o Alexandra Lorinca, následne aj o jeho brata Martina, do bránky sme získali Dušana Kozubjaka. Na jeseň sme až prekvapilo získali 9 bodov z 9 zápasov, a tak sme v 21 člennej tabuľke figurovali na 15. mieste.

Cez zimnú prestávku sme následne hrali na dvoch turnajoch. Na vikings cupe sme pri našom premiérovom turnaji sme sa prebojovali až do finále a vybojovali krásne druhé miesto. Na Blaugranas cupe sme obsadili tretie miesto. Sponzor (Geopris) nám zabezpečil nové dresy. Zostali sme pri klasických farbách (zelená a biela), len pruhy boli na novej sade vodorovné, inšpirované najmä Sportingom Lisabon. Zároveň vzniklo aj naše logo. Inšpiráciu sme brali hlavne z pražskej "Bohemky", kruhový tvar loga, názov a rok na obvode a zvierací motív uprostred. Do loga sa dal klasický živočích pohybujúci sa na Uhlisku, Rys ostrovid. 

2miesto-vikings-cup.jpg

2. misto Vinings cup

Na jar sme sa v lige napevno posilnili o Michala Miškufa. Tabuľkou sme sa šplhali len hore s bilanciou 7-0-3. Obsadili sme konečné 9. miesto, v konkurencii tímov ako napríklad Team Viťo, VKK, Multivitamín, Beercelona, Flaty, Enzo, ..

Koniec sezóny sme oslávili na Jesenského. Sud piva, zábava, badbintonový turnaj. Tu sa započalo tradičné posézonne posedenie, ktoré pretrváva až dodnes...

ukoncenie-sezony.jpg

Sezóna 2010/11

Druhú sezónu sme začali letnými turnajmi. Ich počet však dneska už nikto hádam nezráta, tak spomenieme len tie "úspešnejšie". Prvý letný turnaj bol veľmi kvalitne obsadený, keď na ňom štartovali aj tímy pôsobiace mimo Banskej Bystrice. Na "Pohári TV 13" sme obsadili kvalitné 5. miesto. Náš ďalší úspech prišiel na Memoriáli Mareka Husára/Liven cupe. Obsadili sme tretie miesto, a týmto turnajom sme skončili letnú prestávku a nasledovala liga. Náš klub opustili Filip Šabo a Martin Hodál.

Pre túto sezónu sme sa obohatili o skúseného obrancu. František Babinský k nám prišiel z mužstva Žihadlá. Hrali sme 4.A ligu. Ciele sme mali skromnejšie, ako sa nakoniec sezóna začala vyvíjať. Na konci jesennej časti sme sa nachádzali na výbornom druhom mieste. Z 11 zápasov sme získali úctyhodných 27 bodov (tak isto aj Fox Creed, pozn.) a na prvé Flaty sme strácali 6 bodov. 

Cez zimnú prestávku sme skautovali a dotiahli do tímu brankára Miša Jaceka a do útoku sme siahli po Jakubovi Tajbošovi.

dcs262.jpg

Na jar sme ťahali perfektnú šnúru. Lepšie však na tom boli však Fox Creed, ktorý na jar nestratili ešte body. Vzájomný zápas mal prísť v poslednom kole, a keby sme ich porazili o 5 a viac gólov (na jeseň sme prehrali 5-9), získali by sme ligový primát. Aj napriek organizovanej hry, plnému nasadeniu, si bol súper vedomý, že mu stačí aj "prehrať, tak sme nakoniec ťahali za kratší koniec a zápas sme prehrali o gól, 2-3. V tabuľke sme skončili s 54 bodmi (22-18-0-4) na krásnom druhom mieste. Najlepším strelcom ligy bol náš kanonier Michal Miškuf, ktorý v 22 zápasoch dal perfektných 79 gólov (presná polovica našich strelených 158, pozn.)

Sezónu sme oslávili tradične na Jesenského, kde zase padol sud piva a nálada gradovala do neskorých nočných hodín.

Sezóna 2011/12

Na našu tretiu sezónu sme sa pripravovali klasicky na letných turnajoch. Na historicky prvom Rys Ostrovid Cupe sme obsadili tretie miesto. Na ostatných turnajoch nás šťastie nestretlo. Do mužstva nám na pribudol Kristián Simeonov. Naopak s tímom sa rozlúčil Andrej Bíreš, ktorý bol hlavnou postavou pri motíve nášho loga. 

Štvrté ligy sa spojili do jednej, čo znamenalo väčšiu konkurenciu. Do súťaže sme po minulej sezóne vstupovali s ambíciami postúpiť. Jeseň však pre nás bola ako zo zlého sna. Po deviatich zápasoch sme sa s 13 bodmi nachádzali presne v strede tabuľky na 10. mieste. Výkony boli chabé, trápili sme sa v útoku aj obrane.

Cez zimnú pauzu sme si napravili chuť na Mikulášskom turnaji. V konkurencii 12 tímov sme sa prebojovali až do finále, kde sme však nestačili na Tigers United. Zároveň Janči Cimerman získal ocenenie najlepšieho brankára turnaja, keď hviezdil hlavne v semifinálovom rozstrele. Na jar sme sa predstavili na Predsezónnom turnaji, kde sme získali novú posilu do zadných radov Riša Paučulu. Obsadili sme kvalitné tretie miesto. Cez prestávku sme tak nabrali chuť do jarnej časti ligy.

Druhá polovica sezóny sa nám náramne darila. Z desiatich zápasov sme vyhrali osem a vyšvihli sa na štvrté miesto v tabuľke. Najlepším strelcom ligy sa stal znova náš Michal Miškuf (56 gólov v 19 zápasoch). Zároveň sme v tejto sezóne "získali" aj jedného z najväčších rivalov v histórii, tím Nulová Šanca.

Ukončenie sezóny bolo klasicky na Jesenského. Guláš, pivo a všetko čo k tomu patrí.