Choď na obsah Choď na menu
 


Na slovíčko: Tomáš Snopko

Prinášame Vám prvý rozhovor tejto sezóny. Dnes sme si vyspovedali hráča, ktorý spoluzakladal klub a ktorý toho preskákal naozaj veľa. Páni a dámy Tomáš Snopko.

sdc19830.jpg

R: Dobrý deň pán Snopko! Hneď Vám položíme prvú otázku. Čo Vás viedlo opustiť FK Plus a nabrať skúsenosti vo futbalovo vyspelejšej krajine?

TS: Dobrý deň aj Vám a všetkým fanúšikom futbalu a FK Plus zvlášť. V prvom rade to bol fakt, že od útleho detstva som pôsobil v jednom a tom istom klube, a keď mi majteľ tímu oznámil, že je o mňa záujem, neváhal som skúsiť štastie v cudzine.

R: Keď prišlo Porto s takou lákavou ponukou asi ste nemali problém povedať áno. Bol v hre aj iný klub?

TS: Máte pravdu, nepremýšľal som dlho nad touto ponukou, takáto ponuka sa môže a nemusí naskytnúť raz za život, tak prečo ju nevyužiť.Ak mám dobré informácie od agenta, v hre boli oba portské kluby a tak isto jeden menší tím z Banskej Bystrice.

R: Vieme, že v FK Plus ste prestriedali všetky pozície. Na ktorý post si vás vyhliadli draci z porta?

TS: Ako isto dobre viete, v poslednom období bola moja pozícia prevažne na brankárskom poste. Ešte som sa s trénerom nerozprával, ale domnievam sa, že si ma klub vyhliadol, ako dvojku ku Ikerovi Casillasovi.

R:. Ako sa vám zatiaľ páči prostredie? Orientujete sa už v meste? Vychádzate so svojimi spoluhráčmi?

TS: Mesto je naozaj pekná a takisto prostredie dookola. Ľudia sú tu milí a priateľskí, a čo je hlavné podporujú FC Porto. Aj na našom poslednom zápase s Benficou Lisabon pripravili neskutočnú atmosféru. Chalani ma prijali medzi seba, v tomto problém nie je. Niekedy ale nastanú nedorozumenia, pretože ešte úplne neovládam Portugalčinu.

R: Aké sú ambície a ciele či už Porta , ale aj vaše v priebehu tejto sezóny?

TS: Moje osobné ciele sú predovšetkým prežiť to tu v zdraví. Ciele klubu jednoznačne titul v lige a kvalifikovat sa do vyraďovačky Ligy majstrov.

20131026_032909.jpgR: Porto vždy patrilo k európskej špičke. Je to zrejmé aj na životospráve, ktorú musíte v takom klube dodržiavať? Sú normy prísne?

TS: Samozrejme! Keď hrávate v takom veľkoklube, musíte si dávať celkom pozor na životosprávu, ale kedže v oblasti Porta sa pestuje víno, jeden dva poháriky máme tolerované.

R: Vieme, že v FK Plus ste jeden z tých, ktorý dobré ale aj priemerne víno neodmietne. vyhovuje vám to portské?

TS: (smiech) Pravé portské som ešte neochutnal, ale mal som možnosť skúsiť nejaké iné.Zatiaľ sú lahodné a takisto aj cenovo výhodné.

R: Na záver sa vás spýtame ako vidíte seba a FK Plus v budúcnosti. Nájdete spoločnú cestu, keď sa vrátite z Porta?

TS: Neviem či je to otázka iba na mňa, ale pokiaľ by bolo na mne, tak na sklonku kariéry by som si vedel predstaviť návrat domov.

R: Ďakujeme za rozhovor Tomáš, prajeme veľa športového zdaru!

TS: Ďakujem aj ja a dúfam, že tento rozhovor neuvidím na facebookovej stránke.

20130629_192324.jpg